Customer Alliance close
% arrow_blue

Ocen
w Portalach

rezerwuj close
calendar

rezerwuj

Celująca

%

Ratings in Portalach

...

Kryteria oceny

Rezerwuj swój pobyt Hotele by ZDROJOWA™
wybierz hotel
Przyjazd
datepicker

Wybierz

wyjazd
datepicker

Wybierz

Customer Alliance

%

Ocen
w Portalach

Jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych
nadmorskich kurortów w Polsce
i nadmorskie okolice
Kołobrzeg
Jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych
nadmorskich kurortów w Polsce
i nadmorskie okolice
Kołobrzeg

Lokalizacja

Miasto portowe z ciekawą historią

Diune Hotel***** w Kołobrzegu, blisko morza

Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Pomorza Zachodniego.
Dokładnie w 1000 roku król Bolesław Chrobry założył tu biskupstwo – od tego czasu zaczął się okres świetności i rozwoju kurortu.


Pozostałością po historycznych wydarzeniach są doskonale zachowane zabytki.
Ale Kołobrzeg to przede wszystkim znane i cenione uzdrowisko. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi obfitującemu w jod, bogatym złożom borowiny i solanki oraz wspaniałej nadmorskiej lokalizacji to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą zdrowo wypocząć.

Szlak rowerowy R-10

Z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego (12 km)

Szlak rowerowy z Kołobrzegu w kierunku wschodnim przecina nadmorski Ekopark Wschodni (Solne Bagno). Trasa ta zachwyci nie tylko miłośników przyrody. Przemierzając ją, trudno nie ulec czarowi bogactw natury. Liczne bagna przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Dalej ścieżka biegnie malowniczo nad samym morzem, aż do Lasu Kołobrzeskiego.

Diune_Hotel_And_Resort-by_Zdrojowa_Kolobrzeg-GOOGLE_MAPS

Z Kołobrzegu do Dźwirzyna (15 km)

Trasa rozpoczyna się w zabytkowym parku im. Jedności Narodowej w zachodniej części miasta Kołobrzeg. Ścieżka rowerowa biegnie malowniczymi lasami wzdłuż linii brzegowej Bałtyku do miejscowości Dźwirzyno. Wiedzie przez byłe tereny wojskowe, z dala od zgiełku miasta, dzięki czemu w pełni można się cieszyć jazdą.

Diune_Hotel_And_Resort-by_Zdrojowa_Kolobrzeg-GOOGLE_MAPS

Latarnia Morska

ul. Morska 1, Kołobrzeg

Stojąca przy wejściu do portu latarnia morska po raz pierwszy rozbłysła w 1666 roku. Kilkukrotnie przebudowana wieża obecnie ma 26 m, a jej światło widać niemal z 30 km. Latarnia otwarta jest dla zwiedzających – widać z niej nie tylko Bałtyk, ale też piękną panoramę Kołobrzegu.

Warto zobaczyć

Wybierz interesującą Ciebie kategorię

Zabytki i architektura, Diune Hotel***** & Resort, KołobrzegZabytki i architektura

Przyroda i rozrywka, Diune Hotel***** & Resort, KołobrzegPrzyroda i rozrywka

Kultura i sztuka, Diune Hotel***** & Resort, KołobrzegKultura i sztuka

Restauracje i kluby, Diune Hotel***** & Resort, KołobrzegRestauracje i kluby

Bazylika Katedralna, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Bazylika Katedralna
ul. Mariacka 5
Gotycka Bazylika Konkatedralna (Kolegiata) pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu stoi w samym centrum Starego Miasta. Zrujnowana podczas działań wojennych niedługo po ich zakończeniu została odbudowana. Wnętrza świątyni zdobią wspaniałe dzieła sztuki. Jednym z najstarszych i najcenniejszych eksponatów świątyni jest
4-metrowy, odlany z brązu siedmioramienny świecznik z 1327 roku.
Batsza Lontowa, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Baszta Lontowa
ul. Dubois 20
Baszta Lontowa w Kołobrzegu (potocznie zwana Basztą Prochową), to jedyna zachowana w całości średniowieczna baszta w Kołobrzegu. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą jeszcze z XIV wieku. Stanowiła kiedyś integralną część systemu obronnego miasta, wchodząc w skład gotyckich murów miejskich. Zabytek przetrwał burzliwy okres XVII i XVIII wieku, zniszczenie Twierdzy Kołobrzeg w XIX wieku oraz ciężkie walki o miasto podczas II Wojny Światowej.
Wieża ciśnień, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Wieża Ciśnień
ul. Budowlana 4 A
Ceglana budowla w stylu neogotyckim z roku 1885 powstała równocześnie z nową siecią wodociągową, która pamiętała jeszcze czasy średniowiecza. Woda była pompowana z rzeki Parsęty do ogromnego zbiornika na szczycie wieży, a z niej rozprowadzana do budynków mieszkalnych. Podczas oblężenia Kołobrzegu w marcu 1945 roku, gdy przestały działać pompy, zbiornik zaopatrywał mieszkańców w wodę pitną. Budynek przetrwał wojnę i został ponownie uruchomiony w latach 70. XX wieku.
Kołobrzeskie Molo, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Kołobrzeskie Molo
bulwar Jana Szymańskiego
Pierwsze molo w Kołobrzegu powstało w 1881 roku. Drewniana, stumetrowa konstrukcja w kształcie litery T została jednak doszczętnie zniszczona w czasie II Wojny Światowej. Odbudowano je w 1971 roku – wtedy też powstała przystań dla małych statków wycieczkowych, skąd można popłynąć w krótkie rejsy widokowe. Obecnie molo ma długość 220 m i szerokość 9 m, a pomost spacerowy znajduje się na wysokości około 4,5 m n.p.m. Po zmroku molo mieni się wszystkimi kolorami tęczy.
Ratusz Miejski, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Ratusz Miejski
ul. Armii Krajowej 12
Pierwszy kołobrzeski ratusz stanął w Rynku w 1380 roku. Był prawdziwą perłą architektury hanzetyckiej i cieszył mieszkańców miasta aż do początku XIX wieku. Wtedy to w wyniku oblężenia miasta został w większości zniszczony. Na jego ruinach, w latach 30. XIX wieku, wybudowano nowy. Neogotycka budowla powstała według projektu Karola Fryderyka Schinkla.
Krasnale na budynku, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Budynek Poczty
róg ul. Armii Krajowej
i ul. Dworcowej
Neogotycki budynek poczty powstał w 1884 roku. Po zniszczeniach II Wojny Światowej znalazł się wśród 5% ocalałych w Kołobrzegu budynków. Jego najciekawszym detalem architektonicznym są umieszczone na gzymsach krasnale, które według lokalnej legendy przynoszą szczęście. Przechodząc warto popatrzeć w górę i znaleźć 10 małych ludzików.
Fontanna Kula Ziemska, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Fontanna Kula Ziemska
ul. Armii Krajowej
Wystarczy jeden palec, aby poruszyć Ziemię
i zakręcić (ważącym ponad tonę!) granitowym globem umieszczonym na łożysku wodnym. Fontanna znajduje się przed Ratuszem Miejskim i jest jednym z ulubionych miejsc spotkań Kołobrzeżan. Jej dotknięcie podobno przynosi szczęście.
Muszla Koncertowa, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Muszla Koncertowa
ul. Armii Krajowej
Muszla koncertowa, otoczona przepięknym parkiem, to popularne miejsce spotkań. Odbywa się tutaj wiele koncertów oraz występów lokalnych grup folkowych i kabaretowych.
Amfiteatr, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Amfiteatr
ul. Fredry 1
Amfiteatr zwany jest też Fortem Wilczym. Zaprojektowany w celu ochrony portu kołobrzeskiego, w 1925 roku został przebudowany. W trakcie II Wojny Światowej w 1945 roku zorganizowano tutaj punkt obronny miasta. Obecnie w Amfiteatrze odbywają się duże plenerowe koncerty oraz jeden z najpopularniejszych w Polsce festiwal muzyki elektronicznej – Sunrise Festival.
Port Kołobrzeski, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Kołobrzeski
Port
Rejsy po morzu Bałtyckim
W portowej dzielnicy wszystko ma słony smak morza. Wschodni brzeg ujścia Parsęty zajmuje port handlowy i przystań pasażerska, zachodni – przystań rybacka i port wojenny. Z kolei marina jest na Wyspie Solnej. W porcie działają nabrzeża przeładunkowe, dwie stocznie, Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. W Kołobrzegu znajduje się brzegowa stacja Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz morskie przejście graniczne.
Pomnik Zaślubin Polski z morzem, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Pomnik zaślubin
Polski z Morzem
bulwar Jana Szymańskiego
Pomnik, zlokalizowany tuż przy nadmorskim deptaku, zaprojektował Wiktor Tołkin. Upamiętnia zaślubiny z morzem żołnierzy I armii Wojska Polskiego z 18 marca 1945 roku. Legenda głosi, że wystarczy przejść pod pomnikiem na bezdechu, aby spełniło się wcześniej pomyślane życzenie.
Najstarszy most żelazny, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Najstarszy
Most Żelazny
róg ul. Łopuskiego z ul. Rzeczną i Frankowskiego
Jest jedynym mostem w Kołobrzegu, który przetrwał obie wojny światowe. Metalowe balustrady zdobią po obu stronach kotwice z wkomponowaną datą budowy – 1900 r.
Przydoda, Dziki Zachód, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Dziki Zachód
Zieleniewo
ul. Szczecińska 66
„Dziki Zachód” to położony w sąsiadującym z Kołobrzegiem Zieleniewie park rozrywki. Można w nim spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon i skosztować ulubionych potraw poszukiwaczy złota, zobaczyć westernowe show, napad na bank i pokazy kaskaderskie. W parku znajduje się wioska indiańska i prawdziwy indiański wigwam, a o dobrą rozrywkę wszystkich gości dbają ubrani w tradycyjne stroje „czerwonoskórzy”.
Oceanarium, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Oceanarium
Kołobrzeg
al. I Armii Wojska Polskiego 6 C
W kołobrzeskim oceanarium odbywa się prawdziwy festiwal ryb we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Do podwodnego świata zapraszają nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, tropheusy, piranie, piękne skrzydlice, rekiny i wiele innych stworzeń, których zachwycają zwiedzających.
Park linowy, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Park Linowy
Kołobrzeg
ul. Solna 1
W parku linowym do dyspozycji jest 8 tras zróżnicowanych pod względem trudności, długości oraz liczby przeszkód. Łącznie wszystkie trasy to prawie 1500 m znakomitej zabawy urozmaiconej 115 przeszkodami. Park czynny jest od 1 maja do 30 października.
Dąb Bolesław, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Dąb Warcisław
Ustronie Morskie
Las Kołobrzeski
Rosnący w Lesie Kołobrzeskim dąb szypułkowy ma 640 lat i jest 4 najstarszym dębem w Polsce. Jeszcze do niedawna w jego sąsiedztwie stał 800-letni Dąb Bolesław, który w czerwcu 2016 roku został powalony przez burzę. Warcisław jest równie dostojny – ma 37 m wysokości i 720 cm obwodu. Jego patronem jest książę Warcisław III, dzięki któremu Kołobrzeg otrzymał w 1225 roku prawa miejskie.
Park Zdrojowy, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Park Zdrojowy
Kołobrzeg
Portowa 14
Największy park w Kołobrzegu znajduje się w strefie uzdrowiskowej. Założony został w XIX wieku i obejmuje obszar 31 hektarów. Aleje wysadzane topolami, jarzębami, jaworami zachęcają do wypoczynku na łonie natury. Wschodnią część zajmuje las ze starym drzewostanem (dęby, graby, jesiony, jodły, akacje) i rzadko spotykanymi gatunkami drzew.
Ogrody Hortulus, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Ogrody Hortulus
Dobrzyca
Labirynt Grabowy
W Dobrzycy pod Koszalinem znajdują się Ogrody Hortulus Spectabilis, gdzie podziwiać można największy na świecie labirynt grabowy. Długość jego ścieżek ma ponad 3 km i czeka na śmiałków, pragnących odnaleźć drogę do wyjścia. Z wieży widokowej można nie tylko podziwiać panoramę, ale również udzielać wskazówek zagubionym w labiryncie.

Galeria
Sztuki Współczesnej
ul. Armii Krajowej 12
Galeria powstała w 1988 roku. Odbywały się tutaj wystawy dzieł znakomitych polskich i zagranicznych twórców m.in. Władysława Hasiora, Zdzisława Beksińskiego, Marto Anto, Józefa Szajny, czy Antoniego Fałata. Galeria, oprócz wystaw i wernisaży, prowadzi również działalność edukacyjną oraz lekcje dla dzieci i młodzieży.
Muzeum Oręża Polskiego, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Muzeum
Oręża Polskiego
ul. Budowlana 4 A
Muzeum powstało w 1963 roku i posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II Wojny Światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych. Stała ekspozycja „Dzieje Oręża Polskiego” to ułożona chronologicznie, bogata kolekcja dokumentująca historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności. Wystawę uzupełnia fascynująca ekspozycja plenerowa gromadząca 70 wojskowych pojazdów ciężkich, artylerii i samolotów.
Kino Wybrzeże, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Kino
Wybrzeże
ul. ppor. Edmunda Łopuskiego 24
Kameralna atmosfera tego studyjnego kina pozwala oddać się magii wyświetlanych obrazów i całkowicie zanurzyć w świecie filmu. W ofercie kina premiery polskie i zagraniczne.
Regionalne Centrum Kultury, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Regionalne
Centrum Kultury
ul. Solna 1
To organizator życia kulturalnego i społecznego w Kołobrzegu. Działają tutaj grupy i zespoły o profilu muzycznym, teatralnym, recytatorskim, plastycznym, tanecznym. Wszystkie spotkania prowadzą wykwalifikowani instruktorzy.
Centrala Atrakcji Wojskowych Bastion, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Centrala Atrakcji
Wojskowych Bastion
ul. Koszalińska
Kameralna atmosfera tego studyjnego kina pozwala oddać się magii wyświetlanych obrazów i całkowicie zanurzyć w świecie filmu. W ofercie kina premiery polskie i zagraniczne.
Centrala Atrakcji Wojskowych Bastion, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

SUNRISE
FESTIVAL
Jedna z najpopularniejszych polskich imprez masowych z muzyką elektroniczną. Do 2018 roku festiwal odbywał się w kołobrzeskim amfiteatrze, od 2019 roku wydarzenie ma miejsce na Lotnisku Kołobrzeg-Bagicz w dzielnicy Podczele.

Kawiarnia MarinCafe, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Marine Hotel*****
ul. Sułkowskiego 9, Kołobrzeg
Miejsce zaprojektowane z myślą o wielbicielach aromatycznej kawy i słodkości oraz malowniczych zachodów słońca i bezkresnego morza. Znajduje się na najwyższej kondygnacji Marine Hotel*****.
W Marini Café panuje atmosfera marynistycznej beztroski przepełniona morską bryzą, a latem kawiarniany taras zamienia się w towarzyski salon Kołobrzegu. W kawiarni serwowane są słodkości przygotowywane w hotelowej cukierni, z bitą śmietaną i owocowymi sosami włącznie.
Restauracja Lobster, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg
Restauracja Lobster, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Marine Hotel*****
ul. Sułkowskiego 9, Kołobrzeg
Kameralna Restauracja Lobster znajduje się w samym sercu hotelu, położonego tuż przy nadmorskiej promenadzie. Niepowtarzalne momenty zapamiętujemy poprzez zmysły i właśnie na nich skoncentrował się Szef Kuchni – Wiesław Ogrodowski – tworząc autorskie menu.
Karta uwodzi kombinacją wyrafinowanych smaków wyczarowanych z sezonowych i zdrowych produktów oraz ryb, będących podstawą nowoczesnej kuchni. Restaurację Lobster szczególnie polecamy wszystkim poszukującym niezapomnianych doznań kulinarnych.
Restauracja Sandacz, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg
Restauracja Sandacz, Diune Hotel***** & Resort, Kołobrzeg

Sand Hotel****
ul. Zdrojowa 3
Mieszcząca się w kołobrzeskim Sand Hotel**** Restauracja Sand{acz} jako jedyna w regionie została dwukrotnie wyróżniona w przewodniku kulinarnym Gault&Millau.
Restaurację powinni odwiedzić wszyscy koneserzy wyjątkowych kulinariów, potrafiący docenić finezyjny kunszt łączenia smaków. Menu tworzą fantazyjne dania łączące w sobie smaki polskie i śródziemnomorskie autorstwa Szefa Kuchni – Wojciecha Kempy. Daniem popisowym Szefa jest sandacz z pieczonymi pomidorami i białymi szparagami, na którego gorąco zaprasza.
Restauracja Octopus
Restauracja Octopus

Boulevard Ustronie Morskie
ul. Tadeusza Kościuszki 3 M-N
Dla dań serwowanych w Restauracji Octopus warto wybrać się na wycieczkę rowerową do pobliskiego Ustronia Morskiego. Jest to idealne miejsce dla pragnących przeżyć przygodę kulinarną z dala od miejskiego zgiełku, gdzie dania podawane są przy subtelnym akompaniamencie szumu fal. A Boulevard Burger przygotowywany ze świeżej, siekanej wołowiny bije rekordy popularności wśród smakoszy! Niezapomniane i długie chwile można tutaj spędzić rozkoszując się oszałamiającym widokiem na morze z lampką dobrego wina w dłoni…
BMarineGO

Marine Hotel*****
ul. Sułkowskiego 9, Kołobrzeg
Kołobrzeskim centrum nocnego życia jest klub muzyczny MarinGo! często goszczący najlepszych DJ’ów, gdzie do białego rana może bawić się nawet 400 osób. Raj dla wytrawnych koneserów drinków i sztuki barmańskiej. Tutaj można też spróbować swoich sił w kręgle.
SandKlub Kołobrzeg

Sand Hotel****
ul. Sułkowskiego 9, Kołobrzeg
Tutaj przetańczyć można cały wieczór przy muzyce najlepszych polskich i zagranicznych zespołów. Doskonałym uzupełnieniem zabawy są kolorowe koktajle serwowane w barze. Umilą one również czas sportowych emocji – w Sand Klubie można obejrzeć transmisje na żywo najważniejszych meczów i zawodów.